KF Vëllaznimi

Faqja Zyrtare

Vëllaznimi kualifikohet në çerekfinale

Vëllaznimi do të luajë kundër Dritës në Gjilan. Në çerekfinale zhvillohet vetëm një ndeshje dhe data e përcaktuar për ta luajtur atë është ajo e 7 marsit. Klubet që kalojnë tutje do të kenë mundësi në gjysmëfinale t’i zhvillojnë nga dy ndeshje./radiogjakova/
Autori: Admin
Postuar: February 16, 2018, 8:01 pm

Besnik Krasniqi veshet kuqezi..

Kryetari Agim Cana ka arritur marrëveshje me Besnik Krasniqin i cili së fundmi ishte pjesë e KF LLapit. Besnik Krasniqi ka vendosur që sezonin pranveror ti mbrojë ngjyrat kuqezi të Klubit Gjakovar. Kryetrajneri Arsim Gojani me ndihmësit e tij Haxhi Kurhaskun dhe Veton Dolin  kan filluar të pregatiten për sezonin pranveror në mënyrën më të mirë […]
Autori: Admin
Postuar: January 18, 2018, 5:27 pm

Kryetari GASHI flet për gjendjen në klub dhe çfarë pritet të ndodhë së shpejti…

Gjërat janë vështirësuar pasi fillimisht është larguar trajneri Ismet Munishi dhe së fundmi kapiteni i skuadrës Albutrint Morina. Presidenti i klubit Shkëlzen Gashi ka thënë të dielën, se telashet financiar me prapambetjen e rrogave për futbollistët kanë ardhur për shkak të pamundësisë që si donator i vetëm t’i realizojë. “Janë shpenzime tejet të mëdha që […]
Autori: Admin
Postuar: January 8, 2018, 12:11 am

Faleminderit K.R.U – Gjakova

Kryesia e FC Vëllaznimi falenderon drejtorin e K.R.U –  Gjakova z.Ismet Ahmeti i cili si ç’do vit edhe këtë vit ai ndihmoi klubit e futbollit Vëllaznimi. z.Ismet Ahmeti ishte i gatshëm që ta ndihmojë edhe këtë vit dhe theksoi se do ta ndihmojmë edhe në vazhdim. Faleminderit K.R.U – Gjakova, z.Ismet Ahmeti Me respekt FC […]
Autori: Admin
Postuar: November 30, 2017, 8:49 pm

Për 90 Vjetorin e Klubit dhurat nga KF Hajduk – Split

Në kuadër të memorandum bashkpunimit ndërmjet klubit Kroat Hajduk Split dhe Vëllaznimit të Gjakovës me ndërmjetsimin e zt. Albin Sahatqija, ku në parim është arritur marrveshja dhe vetëm priten zyrtarisht nënshkrimet e 2 kryetarëve të klubeve Ivan Kos dhe Shkelzen Gashi, Kf. Hajduku nga Spliti fillimisht ka dhuruar donacion me topa dhe pajisje klubit futbollistik […]
Autori: Admin
Postuar: October 18, 2017, 12:54 pm

Vëllaznimi – Feronikeli |

Vëllaznimi është duke treguar formë shumë të mirë në sezonin 2017/2018. Vëllaznimi e ka filluar sezonin e ri me fitore ndaj Liris nga Prizreni dhe me humbje nga Drenica nga mos drejtësia në fushë, kurse në Gjakovë është treguar bindëse me një fitore 3-0 ndaj Vllaznis nga Pozherani, kurse në javën e IV në Gjilan me barazim […]
Autori: Admin
Postuar: September 15, 2017, 4:31 pm

Një fundjavë e shkëlqyer për Memajn

Çfarë fundjave për Memajn, 

Gol Për Juniorët E Asist Për Seniorët, Nikson Memaj “Xhevahiri” I Vëllaznimit

Vëllaznimi po shfrytëzon maksimalisht talentin e futbollistit 17-vjeçar Nikson Memaj. Ky i fundit mund të mos qëndrojë gjatë në Gjakovë, pasi karrierën mund ta vazhdojë në ndonjë skuadër europiane, por deri atëherë kuqezinjtë po kujdesen për “xhevahirin” e tyre.

Fundjava e kaluar […]
Autori: Admin
Postuar: September 11, 2017, 12:04 pm

FC Vëllaznimi – KF Vllaznia:

Pas dy jave pushim skuadra e FC Vëllaznimi rikthehet të luaj në kampionat në xhiron e tretë. FC Vëllaznimi në dy javët e para ka një fitore dhe një humbje, Vëllaznimi të dielen në Gjakovë pret skuadren e Vllaznis nga Pozherani. Djelmoshat e Trajnerit Ismet Munishi do te hyjnë vetem për fitore, në ketë ndeshje […]
Autori: Admin
Postuar: September 5, 2017, 5:28 pm

Derbi i rrafshit të dukagjinit

FC Vëllaznimi edicionin që e lam pas e përfundoi në menyrën më të mirë të mundshme, duke u rënditur në vendin e parë me pikë të barabarta me Flamurtarin. Pas përfundimit të Ligës së Parë Vëllaznimi menjëher mendoi për sezonin 2017/2018, ku  pozita si Kryetrajner iu besua Ismet Musnishit dhe më pas përforcimi i ekipit me […]
Autori: Admin
Postuar: August 16, 2017, 7:02 pm

Vëllaznimi 2-1 Trepça’89

FC Vëllaznimi në kuadër të ndeshjeve miqësore ku ka luajtur gjithsej 4 ndeshje. Vëllaznimi 3-0 Onix Vëllaznimi 1-2 LLapi Vëllaznimi 1-0 Vllania Vëllaznimi 2-1 Trepça’89 Në ndeshjen  me Kapionin aktual të Kosovës Trepça’89 Golashënues: Jeton Dushi Egzon Gashi
Autori: Admin
Postuar: July 29, 2017, 8:52 am