FC Vëllaznimi

Faqja Zyrtare

FC Vëllaznimi filloi stërvitjet për sezonin e ri

Ismet Musnishi sot në orë 17:00 i filloi stërvitjet për zenonin e ri ku të pranishem ishin shumica e lojtarëve.. Në stervitje ishte edhe  perforcimi Samir Sahiti i cili bashk me lojtarët të tjerë vijuan stërvitjet. Sot kan udhëtuar 2 lojtarë nga Maqedonia që do të jenë në prova te FC Vëllaznimi Furkan Aliu i […]
Autori: Admin
Postuar: July 1, 2017, 6:11 pm

FC Vëllaznimi fillon stërvitjet

Kryetrajneri i Vëllaznimit Ismet Munishi ka lajmëruar se me datën 01/07/2017  (e shtunë) në orën 17:00 do ti fillojmë stervitjet për sezonin e ri 2017/2018. Munishi tha se gjithçka është gati që ti nisim stërvitjet me 1 korrik që mos të humbim kohë dhe të pergatitemi sa më mirë për sezonin e  ri. Trajneri  tha […]
Autori: Admin
Postuar: June 29, 2017, 3:29 pm

Samir Sahiti në Vëllaznim

Sot Kryetati Gashi ka arritur marrëveshje me Samir Sahiti nga Mitrovica i cili ishte edhe pjes e disa ekipeve te Shqipërisë. Samir Sahiti ka nënshkruar që sezonin 2017/2018 ti mbroj ngjyrat kyqezi. Samir Sahiri luan Mbrojtës i djatht ai së fundmi ishte pjes e KF Trepça. Klubet ku ka luajtur Samir Sahiti. Viti    — […]
Autori: Admin
Postuar: June 19, 2017, 3:45 pm

Lorik Rudi vazhdon me Vëllaznimin

Mesfushori Lorik Rudi sezonin 2016/2017 e kishte kaluar me sukses, ai tashmë ka vendosur qe edhe për një vit ti mbrojë ngjyrat kuqezi. Lorik Rudi pjesë e ekipit kuqezi në sezonin 2017/2018 #VëllaznimiJONË
Autori: Admin
Postuar: June 18, 2017, 4:38 pm

Albutrint Morina mbetet në Vëllaznim

Kapiteni i ekipit kuqezi Albutrint Morina sezonen e kaluar ishte në fomen më të mirë, edhe pse kishte shumë oferta në klubet tjera Kyertari ka vendosur qe mos ta largoj. Morina do të jetë pjes e ekipit kuqezi në SuperLigë në sezonen 2017/2018 #VëllaznoimiJONË
Autori: Admin
Postuar: June 18, 2017, 1:42 pm

Altik Muhaxhiri dhe Tun Bardhoku vazhdojnë me Vëllaznimin

Mbrojtësi Tun Bardhoku ka vendosur që edhe për një vit të qëndrojnë në klubin kuqezi. Portieri Altik Muhaxhirin vlenë të theksohet se pas përfundimit të Ligës së Parë është kërkuar nga Renova në Maqedoni por kryetari Shkëlzen Gashi ka bërë me dije se nuk do ti lejoj lojtarët Gjakovar të largohen nga klubi kuqezi. Altik […]
Autori: Admin
Postuar: June 18, 2017, 10:17 am

Jeton Dushi dhe Ilir Syla vazhdojnë me Vëllaznimin

Mesfushori i Vëllaznimit Jeton Dushi dhe Mbrojtësi Ilir Syla Pjesë e Klubit në sezonen 2017/2018 Jeton Dushi dhe Ilir Syla sot kanë bërë marrëveshje me klubin kuqezi që edhe për 1 vit në sezonen 2017/2018 të jetë pjesë e Vëllaznimit #VëllaznimiJONË
Autori: Admin
Postuar: June 17, 2017, 1:23 pm

Lekë Vula dhe Kushtrim Gashi vazhdojnë me Vëllaznimin

Lekë Vula dhe Kushtrim Gashi të cilët ishin pjesë e Klubit seznonen 2016/2017 kan vendosur që të jetë edhe një vit me Vëllaznimin Sulmuesi Lekë Vula dhe mesfushori Kushtrim Gashi sot kan arritur marrëveshjen që të jenë pjesë e klubit Kuqezi në sezonen 2017/2018 #VëllaznimiJONË
Autori: Admin
Postuar: June 17, 2017, 12:15 pm

Egzon Gashi vazhdon me Vëllaznimin

Kryetari Shkëlzen Gashi sot ka bërë me dije se ka arritur marrëveshje me Egzon Gashin i cili ishte golashënuesi më i mirë i Ligës së Parë në sezonen 2016/2017 ku kishte shënuar 20 gola. Egzon Gashi ka vendosur që edhe për 1 vit të jetë pjesë e klubit kuqezi. #VëllaznimiJONË
Autori: Admin
Postuar: June 17, 2017, 11:14 am

Dardan Rogova vazhdon me Vëllaznimin

Dardan Rogova i cili ishte kthyer në Vëllaznim në sezonen e kaluar tashmë ai ka vendosur qe edhe në sezonen 2017/2018 të jetë pjesë e klubit kuqezi. Dardan Rogova sot ka renovuar kontraten me Vëllaznimin për sezonen 2017/2018 duke theksuar se do të jemi edhe më të fort në SuperLigë
Autori: Admin
Postuar: June 17, 2017, 9:34 am