Vëllaznimi është duke treguar formë shumë të mirë në sezonin 2017/2018. Vëllaznimi e ka filluar sezonin e ri me fitore ndaj Liris nga Prizreni dhe me humbje nga Drenica nga mos drejtësia në fushë, kurse në Gjakovë është treguar bindëse me një fitore 3-0 ndaj Vllaznis nga Pozherani, kurse në javën e IV në Gjilan me barazim 1-1 jemi rënditur në pozitën e 3-të me 7 pikë 1 pikë më pak se vendi i parë.

FC Vëllaznimi këtë të dielë në Gjakovë në javen e V do të takohet me Ferionikelin i cili ka 1 pikë më shumë.

FC Vëllaznimi – KF Feronikeli
E Dielë – 17/09/17
Ora: 16:00

#EjaEdheTI
#ForcaVëllaznimi
#90VjetHistori

374 shikime total 1 shikime sot

Lini një Përgjigje