LAJMET

SPORT

KF Vëllaznimi – KF Vjosa 2-0.

Ka përfunduar ndeshja e parë miqësore ndërmjet KF Vëllaznimi – KF Vjosa me rezultat 2-0. Golin e parë e ka shënuar Rron Rogova në pjesën e parë, kurse...
SPORT

Djellon dragusha përforcimi i radhes.

Kemi kënaqësinë të ju prezantojmë me transferin e radhës, sulmuesin e krahut të djathtë DJELLON DRAGUSHA. Dragusha ka arritur marrëveshje me klubin për sezonen 2021/22. Djellon Dragusha 23...
SPORT

Albutrint Morina rikthehet në Vëllaznim.

Albutrint Morina rikthehet në Vëllaznim. Mesfushori Gjakovar pas 4 viteve është rikthyer në vendlindje dhe ka nëshkruar kontratë me klubin kuq e zi për sezonen 2021/22. Morina gjatë...
SPORT

FLORIM BERBATOVCI NE VËLLAZNIM.

KF Vëllaznimi ka arritur marrëveshje me qendër-sulmuesin Florim Bërbatovci. Bërbatovci është sulmues me përvoje të madhe në klubet: Prishtina, Liria, Llapi, Besa dhe së fundmi në KEK. Bërbatovci...
SPORT

ADNAN HAXHAJ – Vishet kuq e zi per sezonen 2021/22

KF Vëllaznimi ka arritur marrëveshje me qendër-mbrojtësin Adnan Haxhaj. Haxhaj ka shumë përvojnë në disa klube si: Prishtina, Vllaznia – Shkodër, Llap, Liri, Ferizaj, Besa dhe së fundmi...
SPORT

FESTIM KRASNIQI Vishet kuq e zi.

Kemi kënaqësinë të ju prezantojmë me sulmuesin e krahut FESTIM KRASNIQI. Krasniqi ka arritur marrëveshje me klubin për sezonen 2021/22. Festimi me një përvojë shumë të madhe ishte...