LAJMET

SPORT

Urime Antonio Marku fejesën.

Dje ishte një ditë speciale për lojtarin tonë Antonio Markun. Stafi dhe lojtaret e klubit i urojnë fejesën Antonio Markut  duke ju deshiruar jetë te gjatë dhe te...
SPORT

Sulmuesi Donati Toma vishet kuq e zi.

Sot në ambientet e klubit është arritur marrëveshja me Sulmuesin nga Shkodra Donati Toma, i cili sezonen e kaluar ishte pjesë e KS Burreli nga Shqipëria. 23 vjeqari...
SPORT

Granit Begolli kryetrajner i KF Vëllaznimit.

KF Vëllaznimi ka arritur marreveshje me trajnerin Granit Begolli. Granit Begolli njifet si futbollist, drejtor sportiv dhe trajner. Në klub priten projekte të mëdha, ku së bashku me...
SPORT

Zamir Vjerdha portier i Vëllaznimit

KF Vëllaznimi ka arritur marrëveshje me portierin, Zamir Vjerdha për sezonen 2021/22 Zamiri është 1.85m i gjatë, nga Shkodra, sezonen e kaluar ishte pjesë e FK Veleçiku Koplik....
SPORT

Dardan Rogova rikthehet në Vëllaznim.

Dardan Rogova rikthehet në Vëllaznim. Sulmuesi Dardan Rogova sezonen pranverore ishte pjesë e KF Drenica në Superligë. Rogova Ka vendosur që sezonin 2021/22 ta ndihmojë klubit Kuq e...
SPORT

Akademia NAIM KRYEZIU

Sot patëm kënaqësinë të jemi pjesë e turnirit të organizuar nga MEKA HALAL FOOD. Falenderojmë organizatorët për mikpritjen. #akademianaimkryeziu #kfvellaznimi...